Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

TVN – kurs wykonał dzisiaj korektę, na końcu której znaleźli się kupujący i w efekcie powstała świeca pin bar. Jest to test poprzedniego wierzchołka. Dodatkowo mieliśmy całkiem spore obroty co dodaje znaczenia tej obronie wsparcia. Trend jest zdecydowanie wzrostowy, więc wydaje mi się, że możemy dokonać transakcji kupna. Kluczowy opór leży w okolicach 19,50 zł, więc musimy złożyć zlecenie oczekujące odrobinę niżej od wczorajszej ceny zamknięcia. SL tradycyjnie 1 grosz poniżej minimum świecy sygnałowej.
Kupno: 18,47 zł   SL: 18,13 zł   TP: 19,49 zł  –  RR 1:3

Te artykuły również Cię zainteresują
tvn d1

Poniżej, na wykresie miesięcznym widać dlaczego poziom 19,50 zł jest tak ważny. Dopiero po jego wybiciu możliwe będą większe wzrosty.

tvn mn

Lotos – kupujący starali się wczoraj pokonać kluczowy dla większych wzrostów opór. Nie udało się to, choć pozostaje dość pozytywne wrażenie. Ważne jest to, że całe wzrostowe podejście budowane jest na wysokich obrotach. Myślę, że uda się pokonać 27 zł, a wtedy otwarta zostanie droga pod okolice 30 zł. Obecny opór po wybiciu będzie dla mnie kluczowym wsparciem, przy którym być może dokonam transakcji.

lotos

Wawel – często ostatnio analizuję tą spółkę, ale rzeczywiście dzieją się ciekawe rzeczy. Wczoraj cena wybiła poprzednie maksimum i zamknęła się na 1100 zł. Można uznać trend boczny za zakończony, a wybicie oporu za prawdziwe. Czekam na lekką korektę, a celem jest 1250 zł.

wawel

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here