Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczorajsza sesja przyniosła mocne spadki dla wielu spółek, jedną z nich był KGHM i propozycja czytelnika sprzed kilku dni okazała się nietrafiona. Z aktywnych zleceń pozostaje tylko PEKAO, przy którym czekam na wzrost do poziomu 183,08 zł, gdzie mamy umiejscowione zlecenie TP czyli realizacja zysku w wysokości 3R, a więc trzy razy więcej niż poniesione ryzyko.

Te artykuły również Cię zainteresują
TVNwczoraj wspominałem o kluczowym poziomie wsparcia, przy którym będę czekał na pojawienie się sygnału kupna. Już teraz mamy do czynienia z sygnałem kupna. Jest nim świeca pin bar, która powstała po spadku do kluczowego wsparcia okolic 17 zł czyli poziomu dwóch poprzednich wierzchołków. Na początek wykres tygodniowy, na którym widać jak dużo mamy miejsca do kolejnego oporu. Kolejny szczyt znajduje się na poziomie 18,53 zł jest to wierzchołek z kwietnia 2011 roku. To jest najbliższy cel dla kupujących.

tvn w1

Jak widać na wykresie dziennym, wczorajsza świeca pokazująca reakcję popytu na początkowy spadek do wsparcia, jest dość dużych rozmiarów. Przestrzeń do wzrostów jest ograniczona i dlatego aby dołączyć do tego silnego trendu wzrostowego zastosujemy rozwiązanie polegające na złożeniu zlecenia kupna w połowie świecy sygnałowej (17,55 zł). Dzięki temu rozwiązaniu będziemy w stanie zmieścić do najbliższej przeszkody dwukrotność ponoszonego przez nas ryzyka. Zlecenie obronne oczywiście 1 grosz pod wczorajszym minimum.
Kupno: 17,55 zł  SL: 17,10 zł  TP: 18,45 zł  –  RR 1:2

tvn d1

Eurocash – wczoraj doszło do reakcji na kluczowe wsparcie. Jego upadek oznacza mocne spadki do poziomów poprzednich dołków. Mały pin bar, który powstał nie wygląda przekonywająco. Warto jednak zwrócić uwagę, że powstał na wysokich, dawno nie widzianych obrotach. Pokazuje to, że poziom wsparcia jest naprawdę ważny i rozgrywa się na nim walka o kierunek na najbliższe tygodnie. Będę obserwować tę spółkę. Szerszą analizę można zobaczyć TUTAJ.

eurocash

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax 30 prognoza | pgnig akcje notowania | kurs kryptowalut | giełda jsw | dow jones wykres | sp500 wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here