Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W kolejnym dniu nie odnajduję okazji do zagrania zgodnie z naszym systemem. Z otwartych transakcji, nastąpiła chyba poprawa na akcjach PEKAO. Propozycje czytelników: Lentex złapał SL, nie było to zagranie do końca zgodne z systemem. Druga z propozycji czytelników – KGHM nadal jest w grze. Dzisiaj dwie spółki, które warto obserwować.

TVN – spółka wybiła niedawno ważny opór w postaci poprzedniego szczytu. Trwa silny trend wzrostowy. Aktualnie mamy do czynienia z początkiem ruchu korekcyjnego. Dobrym miejsce aby przyłączyć się do trendu jest wsparcie okolic 17 zł czyli poziom dwóch poprzednich wierzchołków. Patrząc na poprzednie korekty w tym trendzie, mniej więcej jej zasięg powinien osiągnąć poziom 17 zł, przy którym postanawiam zaczekać.
tvn

Amica – jest to trochę gorsza propozycja od TVNu. Wykres nie wygląda aż tak ciekawie, choć w długim terminie mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Kluczowe jest wsparcie w postaci dwóch poprzednich dołków, od którego następowały silne odbicia w górę. Tutaj także trwają spadki, wyglądające na dość słabe i mało dynamiczne. Jeżeli cena sięgnie wsparcia, bliżej przyjrzę się tej spółce.
amica

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here