Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczoraj zakończyła się czarna seria stratnych zagrań pod rząd. Ostatecznie licznik zatrzymał się na liczbie 6 stratnych transakcji. Wczorajsza sesja to właśnie szósta strata na PGE i pierwszy od dłuższego czasu zysk na akcjach firmy Neuca. Zmuszony jestem odwołać zlecenie na Sanoku, gdyż osiągnięty został z nawiązką poziom realizacji zysku. Szkoda bo do aktywacji zlecenia zabrakło ledwie kilku groszy. Na dzień dzisiejszy pozostaje już nam tylko jedna aktywna pozycja na spółce Ciech (SL: 53,80 zł ; TP: 59,92 zł).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród obserwowanych spółek (WIG20 + mWIG40) nie pojawiają się zbyt ciekawe okazje, jedyne spółki, na których zawiesiłem oko to:

Trakcja – kilka dni temu powstał dużych rozmiarów pin bar, który może być zapowiedzią kontynuacji wzrostów. Jego zbyt duży rozmiar sprawia, że przestrzeń do poprzedniego szczytu jest mocno ograniczona. Panuje tu jednak mało dynamiczny to jednak trend wzrostowy i jeżeli w okolicy wsparcia pojawi się podobny, może mniejszy ale za to bardziej klarowny sygnał to rozważę transakcję kupna.

trakcja

PKO BP – trwają spadki, które zmierzają do około 2 letniego poziomu wsparcia okolic 32 zł. Jest to poziom często i dokładnie respektowany. Jeżeli pojawi się jakiś sygnał do wzrostów to warto będzie zastanowić się nad zawarciem transakcji. Wydaje się, że po tak dużych spadkach może nadejść właśnie przy tym wsparciu przynajmniej korekcyjne odreagowanie.

pko

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wiadomosci | giełda jsw | nasdaq 100 notowania | comparic pl | gpw pgnig | prognozy giełdowe |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here