Naga Markets
Torpol – spółka notuje w ostatnich dniach długo wyczekiwaną korektę wzrostową, po długim okresie silnych spadków. Wczoraj pretekstu do kontynuowania zwyżki dał raport z wynikami kwartalnymi. Okazało się, że w trzecim kwartale zysk netto wzrósł do niemal 13 mln zł, co wygląda imponująco w porównaniu z zaledwie 0,24 mln zł zysku przed rokiem. Podobna skala wzrostu obserwowana jest na wyniku operacyjnym, który wzrósł niemal 37 krotnie. Także przychody pozytywnie zaskakują, gdyż sięgnęły niemal 420 mln zł co oznacza wzrost rok do roku o ponad 185%.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Jak podała spółka, wyraźny wzrost przychodów wynika z wejścia w fazę realizacji rekordowego portfela zamówień, który został zbudowany przez spółkę w poprzednich okresach. Przypomnijmy, że portfel zamówień na koniec trzeciego kwartału sięga już 2,1 mld zł. Mimo niezłego raportu trudno oczekiwać nagłego odwrócenia trendu spadkowego. Wydaje się jednak, że droga do okolic 4 zł stoi otworem.

torpol
źródło xStation 5

Zobacz także: Vivid Games [VVD], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia 23.11.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDlaczego “Czarny Piątek” jest czarny?
Następny artykułObawy przed irańską ropą – raport z rynku ropy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here