Naga MarketsTauron – spółka zaliczyła wczoraj kolejna słabą sesję. Wystarczyło to do przełamania dołka z końca maja i tym samym odnotowania nowego, historycznego minimum. Spółka, która w poprzednich latach średnio była notowana po 4 zł, obecnie ma już 1 z przodu. Jeżeli nic się nie zmieni, nie tyle w samej spółce co szerszym otoczeniu, za jakiś czas spółka stanie przed „szansą” zejścia poniżej 1 zł. Niemal taki sam los dzielą pozostałe spółki energetyczne. Ciekawostką jest fakt, że sporo traci na takiej wycenie państwo, które posiada sporą część akcji sektora energetycznego, a zarazem często przyczynia się do takiej wyceny. Głównymi powodami spadków nie są bowiem wyniki finansowe lecz zamieszanie dotyczące choćby tematów budowy elektrowni atomowej czy też plotkami o rzekomym łączeniu spółek. Wydaje się, że rynek wycenia przyszłe inwestycje w energetyce, co może przełożyć się na odcięcie ważnego argumentu, który dotąd skłaniał inwestorów do tych spółek, mianowicie dywidendy. Wzrost nakładów inwestycyjnych może przełożyć się na brak możliwości podziału zysków pośród akcjonariuszy. Z drugiej strony, tak potężna przecena może w końcu stać się szansą na mocne odbicie. W zasadzie nie ma nowych tematów, które szkodziłyby sektorowi, wszystkie złe rzeczy mogą być już w dużej mierze wycenione. Od początku roku Tauron traci już 38%. W 2015 roku, który był najsłabszy w historii, spółka straciła niecałe 41%.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTesla z poważną konkurencją. Mercedes zaczyna atak warty $12 mld
Następny artykułKomentarz walutowy – dolar zyskuje po świetnych danych
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here