Naga MarketsTauron – w ostatnim czasie trwało odbicie w energetyce, głównie za sprawą notowań CO2, które przestały w końcu rosnąć. Odbicie dotyczyły w praktyce zaledwie jednej spółki – PGE. Wczoraj mocniej odbił Tauron, po publikacji wyników za trzeci kwartał i być może dołączy do PGE, po okresie mocnego wyprzedania. Co do samych wyników, mimo że były w sumie zgodne z oczekiwaniami, to jednak reakcja jest pozytywna i jak najbardziej zrozumiała. Zysk netto w trzecim kwartale sięgnął 286,4 mln zł, wobec 188,8 mln zł rok temu.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Przychody wzrosły do 4.476,3 mln zł wobec około 4.116 mln zł w ubiegłym roku. Wyniki zgodne z wcześniejszymi prognozami, jednak wyższe od oczekiwań analityków. Na poziomie EBITDA różnica sięga 8% na korzyść spółki. Co ważne, wyniki poprawiono we wszystkich segmentach działalności spółki. Wydawane w tym roku rekomendacje oscylują w rejonie 2,50-2,70 zł. Spółka ma więc sporo do odrobienia, na razie kluczowym zadaniem dla popytu byłoby przebicie się przez poziom 2 zł.

tauron
źródło xStation 5

Zobacz także: Zapiski giełdowego spekulanta: PGE – hamuje wzrost notowań CO2tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here