Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Tauron – spółka zyskała wczoraj 7,2% przy wysokich obrotach. Na wykresie tygodniowym widać, że ponad roczna konsolidacja kończy się wybiciem górą, co powinno oznaczać dalsze wzrosty w dłuższym okresie czasu. Ewentualna korekta może przynieść okazję na tańsze zakupy. Warto zastanowić się także czy w ślad za Tauronem nie pójdą inne spółki energetyczne…

PGE – wydaje się, że aktualnie trwa próba zainicjowania kolejnego impulsu wzrostowego, jednak brakuje wyższych obrotów. Korekta jest już dość dojrzała, a kurs zaczyna reagować przy czytelnym wsparciu. Wczoraj ładnie wyciągnięto cenę na maksima sesyjne. Wszystko to jednak nie podparte wolumenem. Przydałby się mocniejszy impuls, wybijający linię korekty.

 

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – dzisiaj początek historycznych zmian w Europie
Następny artykułGuten Morgen DAX 29.03.2017
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here