Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Tauron – spółka zakończyła w piątek trzeci wzrostowy tydzień z rzędu. Obecnie mamy więc do czynienia z oporem w rejonie 3 zł. Linia trendu spadkowego już wcześniej została pokonana. Wydaje się, że może dojść do jakiejś korekty, gdyż nieustanny wzrost nie będzie kontynuowany w nieskończoność. Mam jednak nadzieję, że uda się pokonać ten kluczowy opór, gdyż otwierałoby to drogę do dalszych wzrostów. Warto zwrócić uwagę na narastające obroty w trwającej fali wzrostowej. Jest to pozytywny sygnał, który zwiększa szanse na wybicie.

tauron

Kernel – spółka po około 3 miesięcznej korekcie powróciła do wzrostów i niedawno wybiła poziom poprzedniego maksimum trendu wzrostowego. Patrząc z perspektywy tygodniowej, wydaje się, że mamy otwartą drogę przynajmniej do okolic 60 zł. Okolice 54,50 – 55,50 powinny więc służyć jako wsparcie dla ewentualnego cofnięcia. Jeżeli ono nastąpi i pojawi się sygnał kupna, postaram się dołączyć do trendu.

kernel

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNial Fuller’s Price Action – tygodniowe spojrzenie na rynki 21 – 25 marca
Następny artykułPoranny komentarz makro – dolar odrabia straty
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

3 KOMENTARZE

  1. No ja się pokusiłem i zagrałem i….średnio to rzeczywiście dziś wygląda. Do SL zabrakło mi co prawda 1gr więc wciąż jadę na tym wózku ale zaczynam się zastanawiać czy aby się nie pospieszyłem. Jednak zabrakło tego doświadczenia 🙂 No nic, jak piszesz zobaczymy co jutro się urodzi.
    Pozdr

  2. Tak, masz rację i wahałem się czy nie otworzyć pozycji, bo wszelkie kryteria są spełnione. Po sesji okazuje się, że brakuje już tylko spadku o 1 grosz i mielibyśmy stratę. Podobna sytuacja była wczoraj na spółce Amrest z mWIG40. Na podstawie własnych obserwacji mogę stwierdzić, że takie sytuacje jak na Tauronie nieźle działają na dynamicznym rynku walutowym, jednak na wolniejszej giełdzie często prowadziły do strat, zwłaszcza kiedy stosujemy tak wąski SL jak w naszym systemie. Uważam, że na GPW lepiej wchodzić po korekcie, która trwa choć kilka świeczek tzn. cały swing a nie tylko jedna świeca. Ładnie wygląda ten pin bar ale ruch wzrostowy nie będzie trwał w nieskończoność i w końcu nadejdzie korekta, której po wczorajszym pin barze jeszcze nie mieliśmy i to jest jedyny powód rezygnacji z zagrania. Po prostu wynika to z obserwacji, że na giełdzie takie jedno-świecowe re-testy średnio działały, mimo że wyglądają pięknie. Przykładem może być choćby ostatnia strata w portfelu na BZ WBK – tak samo, gra na re-test ale bez normalnej, swingowej korekty – http://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-orange-bz-wbk/ …coś co ładnie działa na FX na GPW dość średnio, przynajmniej z moich obserwacji.
    Być może warto byłoby takie sytuacje (gdy brakuje jedynie pełnej, kilku świecowej korekty) grać np. za połowę stawki. Zobaczymy jak będzie jutro bo sam jestem ciekaw.
    pozdrawiam 🙂

  3. Nie sądzisz, że na Tauronie mamy po wczorajszej (22 marzec) sesji ciekawą sytuację do zajęcia pozycji długiej? Przebity opór na ca. 3zł, przetestowanie tegoż od góry i utworzony w efekcie pinbar. Do pełni szczęścia brakuje tylko ponadprzeciętnego wolumenu na wczorajszej sesji, niemniej ciekawy obraz utworzył się na wykresie na tej spółki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here