Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Tauron – zeszły piątek ale także cały miniony tydzień był udany dla sektora energetycznego. Warto przyjrzeć się więc głównym walorom tej branży. Tauron dzięki piątkowym wzrostom opuścił szeroką konsolidację. Jest to oczywiście sygnał do dalszych wzrostów, tym bardziej że sprzyja temu otoczenie. Najbliższy, ważny opór mamy jednak już w rejonie 3,40 zł.

Enea – od października ubiegłego roku mamy do czynienia z charakterystycznym dla trendu wzrostowego układem dołków i szczytów, a silne wzrosty z początku roku doprowadziły do wybicia linii trendu. Ostatnim szczytem, po którym cena zeszła na nowe minima jest wierzchołek z sierpnia. W piątek kurs wybił ten poziom, potwierdzając zmianę tendencji. Wzrosty wyhamowały w okolicy 12,30 zł, co stanowi pewien opór. Wybicie go powinno skutkować kontynuacją zwyżki z kolejnym celem przy 13,90 zł.

Energa – spółka szybko rozpoczęła rajd wzrostowy bo już pod koniec listopada. Od tego czasu cena nieustannie rośnie. Niedawno doszło do wybicia poziomu dwóch poprzednich wierzchołków. Obecnie zdaje się trwać tzw. re-test tego poziomu. Piątkowa sesja może więc inicjować kolejny impuls wzrostowy. Technika wskazuje na otwartą przestrzeń do okolic 12,50 zł.

PGE – tu wzrosty rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu kurs notuje kolejne coraz wyżej położone ekstrema. Formacją, która rozpoczęła trend wzrostowy była odwrócona głowa z ramionami. Jej minimalny zasięg pokrywa się z poziomem oporu okolic 12,80 zł. Wydaje się, że w tych okolicach można spodziewać się kolejnej korekty.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 06.03.2017
Następny artykułKomentarz walutowy – FED chce podnosić stopy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here