Naga MarketsTauron – spółka podobnie jak inne z sektora energetycznego nie radzi sobie najlepiej w ostatnim czasie. Wprawdzie na wykresie w połowie czerwca doszło do solidnego odbicia, trwało ono jednak niespełna miesiąc i od połowy lipca cena w dynamiczny sposób powróciła w bliskie okolice historycznego minimum notowań. Brakuje zaledwie jednego grosza aby doszło do odnotowania nowego historycznego minimum. Obecnie kurs znajduje się na wsparciu w pobliżu poprzedniego dołka. Teoretycznie można by było liczyć na kolejną korektę wzrostową, sytuacja na szerokim rynku jednak na razie ku temu nie zachęca.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Wydaje się zatem, że kwestią czasu jest zejście na nowe minima. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są notowania certyfikatów CO2, które po osiągnięciu tegorocznych maksimów, specjalnie nie tanieją. Wczoraj spółka poinformowała o przyłączeniach do sieci energetycznej 8,7 tysiąca odnawialnych źródeł energii o mocy ponad 108 MW w pierwszej połowie bieżącego roku. Jest to prawie trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Wydaje się, że jest to konieczny kierunek i dobrze, że odznacza się coraz wyższą dynamiką. Wydaje się, że tego typu informacje powinny z czasem przełożyć się na wyhamowanie spadków.

tauron
źródło xStation 5

Zobacz także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here