Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Synthos – spółka od blisko 2 miesięcy porusza się w korekcie spadkowej. Obecnie jej poziom jest już zbliżony do poprzedniej korekty. Wtedy po około 17% przecenie kupujący wrócili do gry. Na razie jednak nie ma specjalnie silnych sygnałów prognozujących zakończenie korekty. W ubiegły czwartek doszło do próby odbicia przy wyższym wolumenie. Jak dotąd jest to jedyna oznaka potencjalnego końca korekty. Wybicie ponad maksimum z tego dnia byłoby postawieniem pierwszego kroku ku powrotowi do trendu.

Widać to doskonale na wykresie 1 godzinowym. W czwartek doszło do nieco większych wymian, a cena mocno ruszyła do góry. Potencjalnie jest to więc początek impulsu wzrostowego. Wybicie ponad 5,53 zł może potwierdzać taki scenariusz.

Ciekawie wygląda także wykres tygodniowy. Mamy tu dwa pin bary z długimi dolnymi cieniami. Jest to optymistyczny obraz dający szanse na odbicie w górę. Z drugiej strony, zejście poniżej ostatniego dołka może być poważnym sygnałem osłabiającym trend wzrostowy.

 

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here