Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas piątkowej sesji zaliczyliśmy kolejną udaną transakcję. Jest nią kupno akcji Synthos z dnia 27 lutego. Transakcja rekordowa pod względem czasu, gdyż trwała aż 28 dni. Z uwagi na mają nieobecność i brak podsumowania w piątek, zamieszczam je poniżej.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN

Synthos – zysk zrealizowany i należy zastanowić się nad możliwością dalszego zarobku, skoro akcje ruszyły do góry. Nadal aktualny zostaje kanał wzrostowy, a tym samym główny cel w postaci szczytu z sierpnia ubiegłego roku, który zbiega się w górną krawędzią kanału. Aktualnie może dojść do korekty, gdyż na wskazuje kształt piątkowej świecy powstałej w strefie oporu. Możliwe wsparcie, przy którym poszukamy okazji do kupna to 4,60 zł lub dolna krawędź kanału. Polecam artykuł, w którym sprawdziłem skuteczność rekomendacji wydawanych dla tej spółki – Synthos [SNS] – już 5 rekomendacji od początku roku. Jaka jest ich skuteczność ?

synthos

PGE – tutaj także mamy do czynienia z kanałem o wzrostowym nachyleniu. Po odbiciu od górnej krawędzi cena spada, a wraz z nią obroty co wskazuje na korektę. Poprzednie trzy impulsy wzrostowe były bardzo dynamiczne, dlatego z całą pewnością warto zapolować na kolejny taki impuls. Zaczekam na swoją szansę w okolicach 20 zł, gdzie mamy pewne wsparciu, które jednak było już naruszane, ale w tym miejscu mamy także dolną krawędź kanału. Być może wzrosty nastąpią szybciej, ale wolę dokonać transakcji w pewniejszym miejscu. Dajmy sprzedającym się „wyszaleć”.

pge

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułECB i BOC w tym tygodniu – poranny komentarz makro
Następny artykułNeuca [NEU] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here