Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Synthos – podczas piątkowej sesji spółka pochwaliła się wynikami, które nie były entuzjastycznie przyjęte. Mimo wszystko udało się odrobić straty co pokazuje możliwy dobry sentyment. Technicznie mamy świecę pin bar na poziomie wsparcia okolic 4,60 zł oraz kanał wzrostowy. Technika zdecydowanie przemawia za wzrostami. Problem jednak w niewielkiej przestrzeni. Kluczowy jest poziom 4,90 zł czyli poprzednie maksimum oraz wierzchołek z sierpnia ubiegłego roku. W szerszym ujęciu od kilku lat trwa nadal trend spadkowy, a aktualne wzrosty zatrzymały się właśnie na poziomie ostatniego szczytu trendu spadkowego. Jest to zatem bariera zbyt ważna aby jej nie brać pod uwagę. Stąd przestrzeń do potencjalnych wzrostów jest mocno ograniczona.

synthos

Asseco Poland – trwający od lipca ubiegłego roku trend wzrostowy w końcu doczekał się większej korekty. Już jakiś czas temu pisałem, że będziemy czekać przy linii trendu i w okolicach wsparcia 55 zł. Na razie nie ma jednak żadnych sygnałów, pozostaje jedynie wzmożona obserwacja.

assecopol

Apator – w piątek powstał pin bar na ważnym, nie tylko lokalnym wsparciu. Martwi mnie trochę duża dynamika spadku w korekcie. Zazwyczaj na tej spółce mieliśmy znacznie głębsze korekty i tak też może być i tym razem. Na razie nie dokonam transakcji ale będę się przyglądał tej firmie w najbliższym czasie.

apator

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here