Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Synthos – wczoraj odnotowaliśmy niezłą sesję zakończona na dziennym maksimach przy udziale nieco wyższego wolumenu, który utrzymuje się od 3 dni. Cena atakuje obecnie opór w rejonie 4,15 – 4,20 zł. W poprzednich podejściach nie było widać większej wyprzedaży, dlatego jest szansa aby sforsować tę przeszkodę i już nad oporem szukać możliwości zagrania.

synthos-1

Na wykresie tygodniowym widać, że notowania od ponad 4 lat układają się w umiarkowanie spadkowy kanał. Wybicie oporu mogłoby więc oznaczać wzrosty do okolic górnej krawędzi, a więc w rejon 4,50 zł. Na razie jednak czekam na wybicie.

synthos-2

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Super środa” już się rozpoczęła!
Następny artykułUSDCAD – potencjalne spadki po przełamaniu 1.3170
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here