Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Na wczorajszej sesji aktywowało się zlecenie kupna spółki CCC po cenie 158,59 zł. Jest to więc trzecia aktywna pozycja obok Budimexu i Amici. Spośród obserwowanych spółek nie ma zbyt wielu ciekawych okazji i jedyne dwie firmy, na których w najbliższym czasie może się coś ciekawego pojawić to…

Sanok – mamy tu do czynienia z wieloletnim, stabilnym trendem wzrostowym, dlatego naturalne jest poszukiwanie okazji do kupna. Ostatnio sytuacja nie napawała optymizmem, podaż bardzo mocno zaatakowała dwukrotnie przy oporze w rejonie 66 zł. Mimo gwałtownych spadków, warto spojrzeć w przeszłość, gdyż spółka charakteryzuje się częstymi, dynamicznymi odbiciami. Jeżeli kolejny raz miałoby dojść do podobnego odbicia, myślę że ciekawym miejscem do tego jest dobrze respektowane dotychczas wsparcie w rejonie 50 – 51 zł. Warto więc obserwować ten wykres, gdyż sygnał może pojawić się już niebawem.

sanok

[pullquote]Zacznij inwestować razem z giełdowym spekulantem[/pullquote]

Stalprodukt – gwałtowne spadki spowodowały, że sytuacja około 2 letniego trendu wzrostowego stanęła pod znakiem zapytania. Mimo wszystko widać niewielką reakcję na wsparciu w rejonie 280 zł. Być może kształtuje się formacja podwójnego dna. Ostatnie 3 świece można byłoby nawet potraktować jako sygnał kupna, z tym że w tym czasie mieliśmy jednak niskie obroty, a dynamika spadków sprawia, że być może lepiej będzie szukać okazji dopiero po ewentualnej aktywacji podwójnego dna czyli wybiciu poziomu 320 zł.

stalprodukt

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here