Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Piątkowa przecena na naszej giełdzie przyniosła niestety dwie straty. Nie powiodło się ponowione zlecenie kupna spółki Lotos i zgodnie z obietnicą, na jakiś czas damy sobie z nią spokój. Druga strata to spółka Ciech. Transakcja trwała zaledwie jedną sesję i strata została zaksięgowana poprzez wybicie SL o 3 grosze. Tak bywa, choć z tą spółką miałem chyba największe nadzieje. Jej wykres nadal nie wygląda źle i myślę, że będzie to jeden z najpilniej obserwowanych wykresów pod kątem dokonania kolejnego kupna. Oczywiście, gdy tylko pojawi się kolejna okazja, poinformuję o tym. Sierpień nie jest dla nas udany (tak samo jak całe wakacje, począwszy od maja) i po 3 stratach pod rząd spadamy do okolic 80% zysku od początku roku. Szersze statystyki jak zwykle na koniec miesiąca czyli już niebawem. Posiadamy 3 aktywne pozycje: CD Projekt, Alior oraz Kernel.

Sanok – piątkowe spadki zostały w dużej mierze odkupione, choć kupującym nie udało się utworzyć białego, popytowego korpusu świecy. W szerszym spojrzeniu cały czas mamy do czynienia z trendem wzrostowy, dlatego warto obserwować spadkowe korekty w celu kupna w odpowiednim miejscu. Na razie jednak właściwy moment jeszcze nie nadszedł, a przynajmniej tak mi się na dzień dzisiejszy wydaje.

sanok

Grupa Kęty – mamy tu do czynienia z wieloletnim trendem wzrostowym, a ostatnio doszło do wybicia serii trzech poprzednich szczytu. Aktualnie ten poziom jest testowany od góry i być może zadziała jako wsparcie. Jeżeli pojawi się jakiś mocny sygnał popytowy, rozważę go choć mam wrażenie, że korekta może sięgnąć głębiej, tak jak często już na tej spółce bywało.

kety

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here