Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczoraj zakończyliśmy kolejną zyskowną transakcję jaką okazało się kupno akcji Forte 9 kwietnia. Po 22 dniach odnotowujemy zysk w wielkości 2,5 jednostki kapitału. Całkowity zysk wynosi już 24,5 jednostki. W boju zostają wiec Neuca, KGHM i PGE oraz dzisiejsze nowe zlecenie.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE

Sanok – kolejny raz pojawia się ciekawa sytuacja na tej spółce. Wczoraj po ogłoszeniu wyników za pierwszy kwartał, początkowo mieliśmy spadki, które jednak szybko zostały „odkupione”. Efektem jest wysoki obrót, już dawno nie widziany. Pojawia się lokalne ale czytelne wsparcie, także na wykresie tygodniowym świece mają długie, dolne cienie. Wydaje mi się, że mimo pewnej stagnacji kursu, możemy spróbować zagrać licząc na niewielkie cofnięcie z celem przy poprzednim szczycie.
Kupno: 62,31 zł   SL: 60,59 zł   TP: 67,47 zł  –  RR 1:3

sanok

Emperia – od początku roku mamy do czynienia z dynamicznym trendem wzrostowym. Aktualnie pokonywany jest opór w rejonie 64,50 zł. Wysokie obroty oraz kształty świec sugerują, że bariera ta upadnie i droga przynajmniej do 69 – 70 zł zostanie niebawem otwarta. Spółka na razie pozostaje pod obserwacją.

emperia

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURUSD zbliżył się do linii trendu spadkowego.
Następny artykułPrzegląd setupów Price Action AUDNZD, AUDUSD, EURUSD, GOLD 15 maja 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Chciałabym poprosić o analizę spółki Work-Service. Czy warto teraz inwestować, czy zaczekać?

    Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here