Naga MarketsRafako – spółka od kilku sesji wyraźnie zyskuje na wartości. Wczoraj notowania otworzyły się luką wzrostową, kurs dotarł do poziomu poprzedniego szczytu, co było sytuacja nie widziana od kilku miesięcy. W dodatku całej zwyżce towarzysza podwyższone obroty. Jest ona związana z szansami wejścia w owy segment działalności. Przedwczoraj spółka zaprezentowała swój prototyp autobusu elektrycznego. W skład zespołu pracującego nad nim wchodzą także Rafako Ebus oraz Agencja Rozwoju Przemysłu. Celem podjętej współpracy jest produkcja seryjna autobusu. Zdaniem Rafako, główne atuty nowego projektu to przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wysoka sterowność i komfort jazdy. W dodatku autobus jest niewielkich rozmiarów, zaledwie 8,5 metra, aczkolwiek może przewozić aż 65 osób.

Na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać 140 km, po czym następuje ładowanie w ciągu zaledwie 15 minut do 90% stanu baterii. Wszystko to ma przesądzić o sukcesie rynkowym nowego autobusu. Wydaje się, że mocna reakcja na giełdzie nie jest przesadzona. Warto zwrócić uwagę, że ten rynek rozwija się bardzo dynamicznie. W ubiegłym roku zagraniczni odbiorcy zakupili w Polsce 131 autobusów elektrycznych, a Polska była największym unijnym eksporterem tych pojazdów. Obecnie zapotrzebowanie na nie zgłaszane jest także w kraju, z ponad 60 gmin. Zdaniem ekspertów, do 2025 roku rynek ten będzie rósł na całym świecie każdego roku o około 17%.

rafako

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here