Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W mijającym tygodniu zakończyły się dwa nasze zagrania. Już tradycyjnie jedno było nieudane (TVN), a drugie przyniosło dwa razy większy zysk (PKN Orlen). W dniu dzisiejszym należy także podsumować pierwszy mijający miesiąc. Dokonałem w nim 6 zagrań, skuteczność wyniosła 50%, a zysk to 4 jednostki na plusie. Wartość oczekiwana systemu po miesiącu to około +67%. Dwa zlecenia pozostają nadal aktywne, są to kupione przedwczoraj PGE oraz TVN, którego zlecenie kupna po 17,15 zł zostało aktywowane wczoraj. Historię dokonanych transakcji przedstawia poniższa tabela.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE

PZU – jest to jedna z najsilniejszych ostatnio spółek i raczej nie mam wątpliwości co do jej dalszego wzrostu. Trwający impuls wzrostowy zaczął się od linii trendu, o czym informowałem wcześniej. Nie mogliśmy dokonać jednak zagrania, gdyż w tym miejscu nie było sygnału świecowego. Aktualnie, po kilkudniowej korekcie cena odbiła się od lokalnego wsparcia i utworzyła formację objęcia hossy na podwyższonych nieco obrotach. Jest to prawdopodobnie początek kolejnej fali wzrostowej z zasięgiem przynajmniej na 550 zł. Grając naszym systemem formacja ta jest trochę duża, a musimy uwzględnić potencjalny zysk do najbliższej strefy oporu, dlatego wstrzymam się jeszcze z dokonaniem kupna. Liczę na to, że cena jeszcze raz cofnie się po zderzeniu z poziomem poprzedniego szczytu.

pzu

TVN – dzięki wczorajszemu pin barowi aktywowało się nasze wcześniejsze zlecenie kupna przy 17,15 zł. Jest to kolejna świeca z długim, dolnym cieniem powstająca na tym bardzo istotnym wsparciu. Liczę na to, że jest to sygnał iż w końcu nadejdą upragnione, dalsze wzrosty. Nasz cel to 18,53 zł.

tvn

PGE – tutaj także okazja dla spóźnionych, gdyż wczoraj powstał kolejny pin bar. Utwierdza mnie on w przekonaniu, że jeżeli nie dojdzie do jakiegoś pechowego wybicia SL, to w niedługim czasie cena powinna powędrować w okolice 20 zł. Zgodnie z wczorajszym zleceniem, wystarczy nam 19,89 zł aby cieszyć się z trzykrotnie większego zysku od poniesionego ryzyka. Na wykresie widać tylko fragment, a szersza analiza z widoczną długoterminową linią trendu jest dostępna TUTAJ.

pge

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSynthos [SNS], Elektrotim [ELT] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPrzegląd setupów Price Action: EURAUD, EURJPY, Gold 30 stycznia 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here