Naga MarketsPowszechny Zakład Ubezpieczeń działa na rynku ubezpieczeń, zarówno majątkowych, jak i ubezpieczeń na życie.

pzu

Spoglądając na notowania spółki na wykresie tygodniowym, widać że kurs zachowuje się bardzo stabilnie i w ostatnich latach porusza się bokiem, choć można dostrzec lekką tendencję spadkową np. w coraz niżej pojawiających się kolejnych szczytach. Jest to dość słabe zachowanie ceny, biorąc pod uwagę dobry wyniki uzyskiwane w ostatnich latach. Raport za trzeci kwartał pozytywnie zaskoczył, gdyż przychody przez 9 miesięcy odnotowały rekordowy poziom 17,5 mld zł.

Po za tym, spółka notuje znacznie lepszą rentowność na tle podobnych firm z Europy. Po stronie fundamentów raczej nie ma powodów do obaw i kurs zachowuje się raczej pod wpływem otoczenia czyli słabości WIG20. Początek roku zapowiada się udanie i kurs powinien rosnąć do okolic 43-44 zł, a dopiero wybicie ponad wcześniejszy szczyt zanegowałoby spadkową tendencję i mogłoby zwiastować większy ruch wzrostowy.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWrogie przejęcia – aspekty karnoprawne
Następny artykułPlay wprowadza zmiany w serwisie „Chili”. Kurs blisko rocznych maksimów
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here