Naga MarketsPZU – spółka pokazała wczoraj oficjalne wyniki za 2019 rok. Przewyższyły one oczekiwania analityków i były rekordowe na tle historycznym. Niestety, trafiły w środek giełdowej paniki i w żaden sposób nie pomogły w zatrzymaniu spadków. Z raportu wynika, że firma miała 3,29 mld zł zysku netto czyli nieco więcej niż rok temu. Rekord historyczny padł w wyniku netto za IV kwartał, który wyniósł 935 mln zł. Rekordowy były też przypis składki i zwrot na kapitale wynoszący 21,2%.

Takie wyniki zdecydowanie wyróżniają spółkę na tle europejskiej konkurencji. Warto także podkreślić, że portfele inwestycyjne zarządzane przez PZU znacząco nie straciły na wartości w czasie trwającej paniki. Spółka zawdzięcza to konserwatywnemu podejściu, gdyż w portfelach ponad 60% stanowią obligacje skarbowe. Mamy więc spółkę z rekordowymi wynikami, od lat płacącą dywidendy, którą obecnie można nabyć po mocno obniżonej cenie. Do tego aby kurs mocniej odbił, potrzebne jest wsparcie globalnych rynków akcji.

pzu

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here