Naga MarketsPZU – sporym ale pozytywnym zaskoczeniem okazały się wczorajsze wyniki spółki za trzeci kwartał. Były one wyższe od oczekiwań i przyczyniły się do odnotowania najlepszej sesji od początku miesiąca. Na wykresie dziennym kurs znalazł się najwyżej od kilku miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że cena powinna dążyć do dopełnienia sierpniowej luki, a więc do okolic 40 zł. Ciekawie wygląda także sytuacja na wykresie tygodniowym, gdzie w końcu cena mocniej odbiła od kluczowego poziomu wsparcia.

Poprzednie odbicia oznaczały przynajmniej kilka tygodni zwyżki, wydaje się więc, że teraz może być podobnie, tym bardziej, że kupujący mają po swojej stronie argument w postaci wyników. Co do samego raportu, zysk netto ogółem w III kwartale wyniósł 1,48 mld zł wobec 1,59 mld zł przed rokiem. Od początku roku zysk sięga 2,36 mld zł wobec 2,42 mld zł prze rokiem. Pozytywnie zaskakuje poziom przypisanych składek, który cały czas wzrasta. Wynik netto z działalności ubezpieczeniowej także jest najwyższy od kilku lat. Pod względem rentowności, trzeci kwartał był jednym z lepszych w historii. W komentarzu do wyników, po za zadowoleniem znalazła się także zapowiedź analizowania możliwego przejęcia mBanku.

pzu

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here