Naga MarketsPZU – spółka opublikowała wczoraj raport z wynikami za ostatni kwartał ubiegłego roku. Kluczowa publikacja przyniosła umiarkowane ale pozytywne zaskoczenie. Zysk netto wzrósł bowiem do poziomu 781 mln zł w IV kwartale co oznacza wzrost o 7 mln zł w porównaniu rok do roku. Wynik ten jest także wyższy od oczekiwań analityków. Wynik za cały 2018 rok pokazał wzrost o 28% do ponad 5,37 mld zł. W całym ubiegłym roku odnotowano także wzrost wartości sprzedanych ubezpieczeń o około 2,7%.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Jednocześnie zauważono spadek wypłaconych odszkodowań o około 4% w ostatnim kwartale i około 2,5% w całym 2018 roku. Odnotowano także wyższe wpływy z większości składek, a także nieznacznie udało się obniżyć koszty administracyjne. Dobre wyniki zostały skomentowane chęcią podtrzymania zapowiedzi stabilnie rosnącej dywidendy. Na razie jednak nie podano szczegółów. Rynek pozytywnie przyjął wyniki, akcje spółki drożały o około 1% przy nieco wyższych obrotach. Na wykresie tworzy się kolejny wyżej położony dołek, a odbicie ma miejsce przy lokalnym wsparciu. Wydaje się, że realnym scenariuszem jest zwyżka w kierunku kluczowego oporu w okolicy 45,50 zł.

pzu
źródło xStation 5

Zobacz także: Przegląd komunikatów GPW – Inter Cars, Monnari, Torpoltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here