Naga Markets
PZU – spółka odnotowała wczoraj dość spokojną sesję jak na dzień, w którym pokazała wyniki. Te pozytywnie zaskoczyły. Wynik netto w III kwartale sięgnął 1007 mln zł wobec 683 mln zł rok temu. Jest to więc wynik o 7% wyższy niż średnia prognoz analityków, a także wynik lepszy niż najlepsza prognoza. W porównaniu z ubiegłym rokiem notujemy więc poprawę o 47%, a w porównaniu z II kwartałem o 29%. Patrząc od początku roku, zysk netto rośnie już o 14% względem 2017 roku. Fantastycznie wygląda wskaźnik ROE, który wzrósł do poziomu 22,9%.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Spółka podtrzymała chęci wypłaty wyższej dywidendy niż przed rokiem. Patrząc na wykres, reakcja rynku jest słaba jak na najlepszy kwartał od 5 lat. Patrząc na wykres, po spadkach z początku roku, druga połowa przynosi jak na razie układ coraz wyższych dołków (minima z czerwca oraz października). Wydaje się więc, że sentyment do spółki po początkowej przecenie nie jest najgorszy, także wyniki skłaniałyby do wzrostów. Jeżeli więc szersze otoczenie nie będzie przeszkadzać, możliwe byłoby kontynuowanie odbicia, na razie przynajmniej na wrześniowe maksima.

pzu
źródło xStation 5

Zobacz także: 11 BIT Studios [11B], The Farm 51 [F51] – Gorące spółki dnia 16.11.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here