Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W mijającym tygodniu jedyną zmianą w portfelu było dodanie kolejnej transakcji w postaci kupna spółki Lotos. Transakcja jak na razie przebiega zgodnie z planem. Z pozostałych aktywnych pozycji nieźle spisuje się Ciech, któremu zabrakło wczoraj zaledwie kilku groszy do zrealizowania zysku. Nieco gorzej spisuję się inwestycje w: CCC, Grupa Kęty oraz Boryszew, choć i tak cieszę się, że przynajmniej na razie na żadnej z nich nie złapałem SL w trudnym dla naszej giełdy okresie. Stan konta to nadal wypracowane +21,5 jednostki kapitału. Na obszerniejsze statystyki zapraszam już w najbliższy wtorek, kiedy podsumuję nie tylko czerwiec ale całe pół roku prowadzonego portfela.

Te artykuły również Cię zainteresują
portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos

PZU – mocne wzrosty podparte obrotami podczas wczorajszej sesji spowodowały, że już głośno mówi się o formacji podwójnego dna. Szkoda, że nie udało się zająć tutaj pozycji, choć tak naprawdę ani razu nie było żadnego sygnału aby to uczynić. Aktualnie wzrosty mogą sięgnąć w pierwszej kolejności strefy oporu okolic 460 zł czyli dawnego wsparcia. Przestrzeń ta nie jest imponująca ale, gdyby nastąpiło jakieś korekcyjne cofnięcie to i tak rozważyłbym inwestycję w te akcje, pod warunkiem pojawiania się sygnału zgodnego z naszym, krótkoterminowym systemem. Kolejny raz metoda overbalance sprawdziła się całkiem nieźle na spółkach giełdowych. Przypomnę, że 5 czerwca pisałem o osiągnięciu przez spadki typowego, często powtarzającego się zasięgu. Jak się później okazało, cena spadła już niewiele niżej i zaczęły się wzrosty.

pzu

Lotos – pozycja zajęta 19 czerwca po pin barze i zidentyfikowaniu formacji podwójnego dna na kluczowym poziomie wsparcia oraz dolnej krawędzi kanału wzrostowego, zaczyna przynosić zyski. Wczoraj mieliśmy naprawdę dobrą sesję podpartą obrotami. Daje to nadzieję na wybicie z korekcyjnej formacji flagi (zaznaczona na zielono). Oznaczałoby to potwierdzenie wzrostów, a dla nas naprawdę duże szanse na zrealizowanie zysku na poziomie RR 1-3,5.

lotos

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos giełda | kurs usd on line | mercator medical s.a. akcje | biomed lublin kurs | co znaczy blik | waluty online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here