Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W mijającym tygodniu nie zawarliśmy żadnej nowej transakcji. Dwie z posiadanych zakończyły się. Na spółce LPP straciliśmy, a na PGE zainkasowaliśmy długo wyczekiwany zysk. Okres oczekiwania to aż 16 dni, ale zysk trzykrotnie większy od poniesionego ryzyka wynagradza ten czas. Skuteczność to nadal 50%, średni czas trwania pozycji to 6 dni. Stan posiadania powiększył się o 2 jednostki i wynosi teraz +6 jednostek. Posiadamy nadal pozycje na TVN, który zaczął w końcu wzrastać i daje nadzieje na przyszłość oraz Integer, który także oscyluje blisko realizacji zysku. Szczegóły poniżej:
portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP

PZU – trwający ruch korekcyjny zaczyna przypominać formację flagi, która zapowiada kontynuację wcześniejszego, bardzo dynamicznego ruchu wzrostowego. Co ważne, w trakcie korekty obroty maleją co jest pozytywnym sygnałem. Wystarczy teraz zaczekać na dogodny moment. Ciekawe miejsca na zakończenie korekty to linia trendu wzrostowego oraz nachodzące na nią wsparcie.

pzu

KGHM – po świetnej, wczorajszej sesji, dzisiaj kurs powinien osiągnąć poziom 120 zł. Jest to minimum szerszej strefy oporu. Przeszkodą do wzrostów może być także linia bessy. Dwa ważne bariery nachodzą na siebie, a wysokie obroty wczoraj dają nadzieję na przyszłość. Jeżeli uda się pokonać te elementy to cena powinna wzrosnąć do następnego szczytu czyli w okolice 128 zł. Ruch wzrostowy trwa już jednak dość długo i to w niemal nieprzerwanej formie, dlatego wydaje mi się, że niebawem może nastąpić korekta tych wzrostów.

kghm

Apator – także przy wysokich obrotach doszło do wybicia z trwającej ostatnio konsolidacji. Długoterminowy trend jest wzrostowy, a wybicie oznacza zakończenie korekty. Cena powinna ruszyć w stronę poprzedniego maksimum, a dla naszej strategii okolice 39 zł będę stanowiły silne wsparcie, które być może przyniesie okazję do zawarcia transakcji.

apator

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here