Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PZU – szukając kolejnych, potencjalnych okazji na niedaleką przyszłość, zainteresowałem akcjami znanego ubezpieczyciela. Od 21 stycznia kurs systematycznie pnie się do góry i aktualnie znajduje się już w szerokiej strefie oporu 35,50 – 36,50 zł. Niewiele wyżej przebiega linia trendu spadkowego. Dlatego warto mieć na oku ten wykres, gdyż rozstrzygnięcie może pojawić się już w najbliższym czasie. Wybicie linii trendu i oporu byłoby sygnałem kupna z potencjalnym celem w rejonie 41,50 – 42 zł.

pzu

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLPP [LPP], GPW [GPW] – Gorące spółki dnia
Następny artykułEuropa się budzi i ponownie spycha dolara po FOMC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here