Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W piątek, po 18 dniach oczekiwania doszło do realizacji zysku na spółce PKP Cargo. Analizę wykonaliśmy 4 marca i użyłem w niej sporo tzw. geometrii czyli metody overbalance oraz porównywania ruchów wewnątrz korekty. Jest się z czego cieszyć, gdyż była to rekordowa transakcja w prawie 3 miesięcznej historii „Zapisków spekulanta”. Stosunek RR to 1:5. Dzięki sporemu zastrzykowi gotówki możemy ruszyć na zakupy, tym bardziej, że pojawia się kilka ciekawych okazji. Więcej o wynikach już we wtorek rano, kiedy podsumuję pierwszy kwartał działalności naszego prostego systemu.

PKP Cargo – cieszy fakt zrealizowania zysku, gdyż bezpośrednio po tym wydarzeniu nastąpiło cofnięcie. Efekt jest taki, że powstała świeca z długim, górnym cieniem pokazująca, że aktualne poziomy są już dość wysokie. Dokładnie respektowana jest linia bessy, łącząca już 4 szczyty. Wydaje się, że spadek do kluczowego wsparcia 85 zł lub nawet niżej do linii wzrostowej jest nieunikniony. Dopóki cena nie spadnie w jedno z tych miejsc nie będę brał tej firmy pod uwagę.

pkp

Zepak – w ubiegłym tygodniu pisałem o nieśmiałej reakcji na historycznym wsparciu. W piątek popyt jeszcze trochę się uaktywnił i na wykresie tygodniowym mamy sygnał kupna. Wydaje się, że 28 zł jest w zasięgu, choć panujący trend jest spadkowy. Mamy tu także formację podwójnego dna.

zepak

Synthos – kurs wzrósł o prawie 3,5% po ujawnieniu rekomendacji z ceną docelową na 4,91 zł. Różnie to bywa z rekomendacjami, choć w tym przypadku wydaje się, że inwestorzy tylko na to czekali. Obrona dolnej krawędzi kanału wzrostowego nabiera realnych kształtów i być może uda się odnotować zysk, gdyż przypomnę, że od 27 lutego jesteśmy posiadaczami tych akcji. Nas interesuje poziom 4,73 zł czyli sporo niżej niż cena docelowa rekomendacji, choć to i tak daleka droga do zysku.

synthos

CD Projekt – po trzech dniach korekty cena dotarła do najbliższego poziomu wsparcia przy 19 zł. Jest to poziom poprzedniego szczytu, a więc naturalne wsparcie w trendzie wzrostowym z jakim mamy do czynienia. Być może korekta jest zbyt płytka a sygnał w postaci małego pin bara mało przekonywujący ale należy pamiętać, że od połowy lutego panują bardzo dynamiczne wzrosty, które mogą nie potrzebować głębszej korekty. W piątek przy obronie wsparcia wolumen podskoczył co dobrze wygląda na tle spadających obrotów podczas korekty. Trzy ostatnie ponumerowane korekty mają bardzo podobną głębokość, a warto jeszcze zwrócić uwagę na to jak często pin bary „działały” na rzecz wzrostów. Oznaczyłem je w niebieskich okręgach. Myślę, że możemy zaryzykować, poczekamy na niewielką korektę, aby zmieścić zysk przed poprzednim maksimum.
Kupno: 19,12 zł   SL: 18,90 zł   TP: 19,78 zł  –  RR 1:3

cdprojekt

Budimex – trwająca od końca zeszłego roku dynamiczna zwyżka daje okazję do kupna po niższej cenie tworząc korektę, która prawdopodobnie kończy się na lokalnym wsparciu oraz linii trendu. Fakt spadających obrotów w czasie spadków jest jak najbardziej pozytywny. Piątkowy pin bar jest niewielki, ale chyba warto zaryzykować. Generalnie jest to firma, która spokojnie rośnie sobie w dłuższym okresie czasu, a większe korekty zdarzają się rzadko. Jeżeli się mylę to stracimy 1 jednostkę kapitału, jeżeli się uda zyskamy 3.
Kupno: 160,75 zł   SL: 157,99 zł   TP: 169,03 zł  –  RR 1:3

budimex

Grupa Kęty – tutaj także ciekawa sytuacja techniczna, gdyż mamy silny trend wzrostowy i korektę docierającą do poziomu poprzedniego szczytu czyli ważnego wsparcia. Dodatkowo 300 zł może mieć wpływ psychologiczny. Nie mamy klasycznego sygnału kupna, ale z pewnością będę obserwował spółkę w najbliższych dniach. Warto zwrócić uwagę na podobieństwo obecnej korekty z tą z przełomu września i października ubiegłego roku.

kety

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

6 KOMENTARZE

 1. 24 września wpłynęło Pani zamówienie na spółki:
  Kruk – http://comparic.pl/kruk-kru-analiza-na-zamowienie-2/
  Kęty – http://comparic.pl/grupa-kety-kty-analiza-na-zamowienie/
  PZU – http://comparic.pl/pzu-pzu-analiza-na-zamowienie/
  PCM – http://comparic.pl/prime-car-management-pcm-analiza-na-zamowienie-2/
  Assecopol – http://comparic.pl/asseco-poland-acp-analiza-na-zamowienie/

  Wszystkie analizy zostały wykonane, nie informujemy e-mailowo czytelników o zrealizowaniu zamówienia, więc proszę zaglądać na portal, większość analiz giełdowych pojawia się codziennie w godzinach porannych 8-9. Łatwiej też śledzić tylko dział giełdowy przez zakładkę – http://comparic.pl/gpw/
  lub korzystać z wyszukiwarki na górze strony.
  pozdrawiam

 2. wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną. TAK piszecie a ja złożyłam zamówienie i zostało bez echa 🙁 Dlaczego ????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here