Naga Markets
PKP Cargo – spółka zaliczyła bardzo udaną końcówkę ubiegłego tygodnia, szczególnie sesję czwartkową. Powodem nagłego odbicia były prognozy dotyczące 2019 roku. Spółka prognozuje, że EBITDA sięgnie w tym roku 1152,8 mln zł. W 2018 roku było to 907 mln zł. Spółka pochwaliła się także wynikiem za 2018 rok. Przychody okazały się rekordowo wysokie i przekroczyły poziom 5 mld zł. Zysk netto sięgnął natomiast 184 mln zł. Są to najlepsze wyniki od momentu debiutu spółki na giełdzie. Spółka poinformowała także o planach wypłaty dywidendy. Na ten cel ma zostać przeznaczone 67,18 mln zł, co powinno dać 1,50 zł dywidendy na akcję.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Wcześniej spółka nie wypłacała dywidendy, teraz zapowiedziano powrót do polityki, której celem będzie dzielenie do od 35 do 50% zysku z akcjonariuszami. W osobnym komunikacji PKP Cargo poinformowało o podpisaniu umowy na zakup 936 nowych wagonów od słowackiej firmy. Spoglądając na wykres widać, że po spadkach z początku ubiegłego roku, kurs zaczął poruszać się bokiem. W ubiegłym tygodniu kurs przebił wierzchołki z początku roku. Wydaje się więc, że cena powinna zmierzać do głównego oporu w rejonie 50-51 zł.

pkp cargo
źródło xStation 5

Zobacz także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpoltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here