Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W mijającym, pierwszym tygodniu lutego nie dokonaliśmy żadnej transakcji. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że słusznie, gdyż nie skończyłyby się one zyskiem przed końcem tygodnia. Tabela dokonanych transakcji pozostaje bez zmian. Nadal aktywne są pozycja na TVN, który konsoliduje się w ciasnej korekcie, a także PGE, które ruszyło do góry i wczoraj zabrakło 40 groszy aby zrealizować zysk. Poniżej pełna historia dokonanych transakcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE

PKP Cargo – spółka ma za sobą silny, wzrostowy rajd. Aktualnie trwa korekta, a na jej końcu mamy już dwa pin bary. Może to być retest wybitego niedawno kanału wzrostowego. Wczorajszy pin bar powstał przy rosnących obrotach. Generalnie obraz techniczny jest optymistyczny. Jedynym problemem jest brak wsparcia. Kanały i linie trendu to drugorzędna sprawa, dlatego postanawiam czekać przy wsparciu na 85 zł. Poprzednia analiza tej spółki miała miejsce 13 stycznia.

pkp

PEKAO – czyli nasza pierwsza inwestycja w ramach „Giełdowego spekulanta”, niestety nieudana, choć rozważana była próba ponownego wejścia pod pin bary na wsparciu, które pozwoliłaby już cieszyć się zyskiem. Aktualnie cena na rosnących obrotach nabiera rozpędu. Wydaje się, że lada moment pęknie mały kanał spadkowy, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia. Kurs powinien osiągnąć dość szybko poziom 190 zł czyli poprzedni szczyt.

pekao

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here