Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największe obroty w trakcie sesji wtorkowej na warszawskim parkiecie notowały bank Pekao oraz PKO zyskujące w okolicach 3%. Obie finansowe spółki znajdują się w tym momencie w ciekawych punktach technicznych, które w krótkim terminie mogą zaoferować spekulantom szukającym krótkoterminowych wejść i wyjść okazje do otwarcia transakcji.

Wykres Pekao we wtorek odbijał od dolnego ograniczenia luki wzrostowej, która pojawiła się na początku miesiąca. Strefa pokrywa się z minimami z czerwca wypadając w okolicach 11,50 i stanowi obecnie istotny poziom S/R, przy którym PEO wyraźnie reaguje. Aprecjację zatrzymał jednak kolejny istotny obszar na 116,00, który wyznacza 38,2% zniesienia Fibonacciego (trend spadkowy od początku roku) oraz szczyty z drugiej połowy czerwca. Notowania weszły więc w obszar wąskiej i najpewniej krótkoterminowej konsolidacji. Wybicie górą otwiera drogę do re-testu 120,00 oraz połowy niedźwiedziego momentum z ostatnich miesięcy. Wyjście z obszaru dołem (rozszerzane do 110,00 i sierpniowych minimów) pozwoliłoby zejść nawet do okrągłej ceny 100 złotych za jedną akcję.

Pekao D1

Jeżeli chodzi natomiast o notowania PKO, to w tym przypadku konsolidacja jest zdecydowanie szersza, a cena powraca do jej zakresu po kilku próbach wybicia w czerwcu oraz w lipcu. Zakres wyznacza 23,6% oraz okolice 50% zniesienia Fibonacciego (ponownie trend spadkowy od początku roku). W tym momencie wtorkowa aprecjacja wybija krótkoterminowy opór z drugiej połowy miesiąca pozwalając podejść pod górne ograniczenie bandy. W krótkim terminie (zgodnie z zasadą range tradingu) warto szukać okazji do krótkiej sprzedaży. Dopiero wybicie z ruchu bocznego pozwoli bowiem na dynamiczniejsze ruchy. Pokonanie 42,50 otwiera drogę do 48,00 (maksima z 2018), natomiast wybicie 39,00 do tegorocznych minimów na 36,00.

PKO D1

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here