Naga MarketsPKO BP – spółka odnotowała wczoraj drugą słabą sesję z rzędu, na razie jednak trend z ostatnich tygodni nie został naruszony. Większe obawy można mieć spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową. Widać tutaj trzeci tydzień z rzędu kończący się długim, górnym cieniem. Ponadto, odbicie od bardzo ważnego wsparcia jest mało dynamiczne i aż razi słabością. W drugiej połowi roku mamy układ coraz niższych wierzchołków. Zbierając to razem, wychodzi spore zagrożenie, że cena szybko wróci na kluczowe wsparcie w rejonie 36 zł.

Wczorajsze spadki to reakcja rynku na podane wyniki kwartalne, które niczym nie zaskoczyły. Wynik netto za trzeci kwartał sięgnął 1,22 mld zł wobec 1,04 mld zł przed rokiem czyli o 18% więcej. Pozytywnie wypadły wyniki odsetkowe, które wzrosły o 13% oraz wynik prowizyjny, który zrósł o 1%. Ponadto bank utworzył rezerwę związaną z wyrokiem TSUE w wysokości 68,5 mln zł. Na koniec września bank miał otwartych 1379 postępowań sądowych w tej sprawie.

pko bp


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here