Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PKO BP – niemal 5% wzrosty przy wysokich obrotach to dowód na to, że sektor bankowy, a przynajmniej część spółek wyraźnie powraca do łask inwestorów. PKO jest w bardzo ciekawym i czytelnym układzie technicznym. Kurs kolejny raz testuje kluczowy opór w okolicach 28 zł. Ostatnia łagodna korekta i wczorajsze dynamiczne podejście wskazują na wysokie szanse wybicia go. Spółka przechodzi więc w stan pilnej obserwacji, gdyż po wybiciu, kolejnym celem stanie się opór w okolicach 31,50 – 32 zł.

pko

KGHM – w podobnej, ciekawe sytuacji jest KGHM. W lipcu doszło do wybicia dobrze respektowanej linii trendu spadkowego. Cena wzrosła do 80 zł, a od pewnego czasu panuje korekta przy malejących obrotach. Od paru dni spółka znowu zaczyna rosnąć. Kluczowe będzie wybicie poziomu 80 zł, dobrze jakby było to podparte wzrostem obrotów. Jeżeli to się stanie, pojawi się szansa na dalsze wzrosty, w dłuższym okresie nawet w okolice 100 zł.

kghm

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – dobre wieści z Japonii
Następny artykułGuten Morgen DAX 08.09.2016
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here