Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W kończącym się tygodniu nie doszło do żadnych zmian w portfelu, nie dokonaliśmy też żadnej nowej transakcji. Nadal utrzymujemy pozycje na spółkach PKP Cargo oraz Synthos. Stan posiadania to nadal +10 jednostek transakcyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN

PKO BP – można żałować nie aktywowanego naszego zlecenia z 5 marca, gdyż byłaby to transakcja zyskowna. Kurs przebija okolice 35 zł czyli kluczowego oporu. Czyni to na podwyższonych obrotach co sugeruje dalsze wzrosty. Jeżeli pojawi się jakiś ciekawy sygnał z niewielką korektą, być może spróbuję dokonać zagrania. Pierwszym celem, który powinien zostać osiągnięty jest poziom 37,15 zł. Nie ma co prognozować większych wzrostów, gdyż układ dołków i szczytów (zwłaszcza szczytów) nadal pozostaje negatywny.
pko

Handlowy – ożywienie w sektorze bankowym jest także widoczne na tych akcjach. Wyraźne wzrosty na wysokim obrocie i bardzo czytelny układ techniczny. Jeszcze dzisiaj może dojść do aktywowania formacji podwójnego dna. Aby to się stało cena musi wybić poziom poprzedniego wierzchołka. Potencjalny zasięg tej formacji to okolice 122 zł. Brak bliskich oporów w drodze na poprzednie szczyty sprawia, że po wybiciu, należy poważnie rozważyć transakcję kupna.

handlowy

Integer – spełnia się prognoza wytyczona 6 marca. Prawdopodobnie mamy do czynienia z zakończeniem spadków i powrotem do głównego trendu wzrostowego. Wybity został kanał spadkowy oraz poziom 180 zł. To sprawia, że układ dołków i szczytów w zasadzie już jest prowzrostowy. Nie mieliśmy okazji aby zagrać, a aktualnie jest już na to za późno. Czekamy na wybicie poziomu 200 zł czyli kluczowego oporu. Będzie to niezwykle silne potwierdzenie powstania nowego trendu wzrostowego, którego kolejnym celem może być poziom 240 zł a więc sporo przestrzeni dla naszego systemu.

integer

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | gpw lotos | forex kursy walut | usd notowania | lotos gielda | giełda komentarze |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here