Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PKO BP – najpierw wybita została 8 miesięczna linia trendu spadkowego, następnie poziom okolic 35,80 zł czyli poprzedni wierzchołek. Teraz poziom ten pełni rolę znaczącego wsparcia, od którego po krótkiej korekcie cena odbija się właśnie do góry. Celami dla kupujących są dwa kolejne wierzchołki. Dalszy przy 38,50 zł, ale także ten bliższy przy 37,15 zł. Tu jest problem, gdyż musimy liczyć się z potencjalną reakcją podaży już przy pierwszym wierzchołku, a taka przestrzeń do wzrostów jest zbyt mała aby dokonać zagrania mimo, że sytuacja wygląda prowzrostowo.

Te artykuły również Cię zainteresują
pko

CCC – wczoraj cena odbiła się od przyspieszonej linii trendu, łączącej kilka ostatnich minimów (zielona linia). Nie powstał jednak żaden sygnał świecowy, a także analiza obrotów na nic nie wskazuje. Moim zdaniem spółka warta jest pilnej obserwacji, ale nie dajmy nabrać się na przyspieszoną linię trendu. O wiele ważniejsze są dokładnie i dość często testowane krawędzie kanału wzrostowego. Dlatego też czekam na dalszy spadek, tym bardziej, że obecna fala spadkowa zaczęła się od poziomu 200 zł, co może mieć pewne psychologiczne znaczenie. Strefą, która mnie interesuje jest 167,20 – 172,55. Mniej więcej w tym obszarze będę czekał na sygnał, będzie to także kolejny test dolnej krawędzi kanału, a więc właściwej linii trendu.

ccc

Alior – na koniec sytuacja opisana w analizie z 30 kwietnia. Wczoraj powstała kolejna świeca, która mogłaby być potraktowana jako sygnał do wzrostów ze sporą przestrzenią potencjalnych zysków. Problem nadal pozostaje taki sam – te wszystkie piękne świece powstają na dość niskim i do tego spadającym obrocie. Dość luźno porównując ostatnie fale wzrostowe także można dostrzec pewne podobieństwa, które są źródłem moich obaw. Lubię dokonywać zagrań po ruchach korekcyjnych, a tutaj nie mamy korekty mimo pojawiających się sygnałów. Sytuacja pozostaje jednak bardzo ciekawa i nadal będę obserwował to co dzieje się na tych akcjach.

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS

alior


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy giełdowe | dj industrial | akcje biomedlub | kurs zł | kursy walut forex | lotos kurs akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here