Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Ostatnio zawarte transakcje na spółkach Cyfrowy Polsat i Enea, bardzo szybko przyniosły straty. Portfel nadal jednak znajduje się na małym plusie. Jedyną aktywną pozycją jest CD Projekt – tu czekamy, aż kurs osiągnie poziom 26,99 zł, wtedy zaksięgujemy zysk, który 4 razy przekracza poniesione ryzyko.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKN Orlen – w tym tygodniu na naszej giełdzie nastały spadki. Ponownie nie ma zbyt wielu okazji, choćby do obserwacji. Jedną ze spółek w ciekawym położeniu jest właśnie Orlen. Cena po wybiciu i cofnięciu znajduje się na ważnym i dobrze respektowym wsparciu okolic 70 zł. Spadki dokonały się przy nieco niższych obrotach więc jest pewna szansa na odbicie. Jeżeli w tym rejonie pojawiłaby się mocna, popytowa świeca, prawdopodobnie spróbowałbym dokonać zagrania.

pknorlen

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here