Naga MarketsPKN Orlen – notowania spółki przebiły w piątek okolice 100 zł czyli szczyt z końca lipca. Wcześniej doszło do wybicia tegorocznej linii trendu spadkowego. Ponadto, warto zwrócić uwagę na odporność firmy na zamieszanie na rynku ropy naftowej czy ogólną słabość naszego parkietu. Jeżeli ta relatywna siła zostanie utrzymana, wydaje się, że niebawem cena może wzrosnąć do okolic 105 zł. W miniony piątek światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM BOŚ datowana na 26 września. Można w niej wyczytać, że analitycy nadal zalecają kupno akcji, a cenę docelową podniesiono ze 125,50 zł do 131 zł.

Są to poziomy sporo wyższe od ceny rynkowej. Zdaniem autorów raportu, druga połowa roku może być szczególnie korzystnym momentem na zakup akcji. W raporcie wskazuje się na znaczną poprawę tzw. warunków rafineryjnych oraz na korzystne notowania walutowe. Zdaniem analityków, segment detaliczny i aktywa energetyczne mogą wygenerować w 2019 roku połączoną EBITDA w wysokości 5 mld zł. Póki co, mamy siłę spółki na tle słabości szerokiego rynku, a brak reakcji podażowej przy tak istotnym poziomie 100 zł, sugeruje możliwość kontynuacji zwyżki.

pkn orlen

 

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here