Naga MarketsPKN Orlen – spółka nie ma ostatnio najlepszego okresu, po chwilowym podbiciu notowań, styczeń przyniósł silny rajd spadkowy i zejście poniżej zeszłorocznych minimów. W ubiegłym tygodniu negatywnie na kurs wpłynęły wyniki, które okazały się być sporo gorsze od oczekiwań analityków. Warto też pamiętać o kwestii przejęcia Energii czy mającej się rozstrzygnąć w najbliższych miesiącach kwestii przejęcia Lotosu. Sporo więc niepewności, które mogą wpływać na słaby sentyment do spółki, tym bardziej, że w poprzednich latach kurs mocno zwyżkował.

Sam prezes komentując wyniki wyraził zadowolenie, wskazując na niekorzystne otoczenie. Podkreślił np. dobry wynik EBITDA oraz rekordowy przerób oraz sprzedaż ropy naftowej. Przychody ze sprzedaży wzrosły do 111,2 mld zł w 2019 roku, wobec 109,7 mld zł rok wcześniej, a zadłużenie netto spadło o 3,2 mld zł do poziomu 2,4 mld zł na koniec 2019 roku. Raport pogrążył zysk netto, który w IV kw. był o 17% poniżej oczekiwań. Wydaje się, że w najbliższym czasie słaby sentyment do spółki może się utrzymać, a kurs może zmierzać do okolic 70 zł.

pkn orlen

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here