Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PKN Orlen – za sprawą dość mocnych wzrostów od początku miesiąca pojawia się szansa na pokonanie oporu 70 zł. Jeżeli do tego dojdzie otwarta zostanie przestrzeń przynajmniej do 75 zł, którą będę starał się wykorzystać. Możliwe jednak, że w pierwszych dniach po Świętach dojdzie najpierw do korekty. Wykres wkroczył jednak w decydującą fazę, dlatego zaczynam jego pilną obserwację.

Te artykuły również Cię zainteresują
orlen

Tauron – czwartkowa sesja przyniosła ładnego pin bara, który pojawia się po niewielkiej korekcie i na wsparciu okolic 3 zł. Gdyby nie okres świąteczny, być może zdecydowałbym się na dokonanie kupna pod tę świecę. Sytuacja nie jest jednak aż tak idealna na jaką wygląda na pierwszy rzut oka. Należy pamiętać, że mamy do czynienia z trendem spadkowym, w którym nie powinniśmy spieszyć się z dokonywaniem zagrań i pozostać dość wybrednymi jeżeli chodzi o sygnały. Kluczowy opór czyli poziom ostatniego szczytu w trendzie spadkowym to dokładnie 3 zł. Sukcesem popytu jest wybicie tego oporu. Spoglądając jednak na wolumen oraz dynamikę świec wzrostowych, warto zadać sobie pytanie czy możliwe jest, że mamy do czynienia z fałszywym wybiciem oporu? Tak naprawdę mocne wzrosty przy wysokich obrotach, zakończyły się 16 – 17 marca w okolicach 3 zł. To co mamy nad oporem to kilka niewielkich świec i malejący wolumen. Każe to zachować sporą ostrożność, zwłaszcza w okresie Świąt. Gdyby identyczna sytuacja czyli re-test pokonanego wcześniej oporu miał miejsce w trendzie wzrostowym, prawdopodobnie kupilibyśmy te akcje. W trendzie spadkowym warto jednak zachować daleko idącą ostrożność i nie przeceniać za wcześnie osiągnięć popytu dokonanych w ostatnim czasie.

tauron

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here