Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PGNiG – spółka od końca ubiegłego roku porusza się w ramach formacji klina. Ma to miejsce po dużych spadkach i wybicie może wskazać dalszy kierunek. Albo kontynuację spadków albo przynajmniej większą korektę wzrostową. Liczę na pozytywny scenariusz, choć cena może poruszać się wewnątrz klina jeszcze przez długi czasu. W naszym systemie korzystamy ze stref wsparcia i oporu. W tym przypadku klin pokrywa się z oporem w rejonie 5,35 zł. Jeżeli doszłoby do wybicia górą, szukałbym okazji do wejścia w pozycję z celem w okolicach ważnego oporu 6 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 1

Warto spojrzeć także na szerzy kontekst. Trwające odbicie, a raczej wyhamowanie spadków ma miejsce przy wieloletniej linii trendu wzrostowego. Na wykresie miesięcznym pojawiają się świece z długimi, dolnymi cieniami, tak jak bywało już w przeszłości. Jak widać, okolice 5 zł to naruszone wsparcie wynikające ze szczytu z 2007 roku. Miejsce na wzrosty, przynajmniej korekcyjne, do okolic 6 zł – jest więc dobre. Czekamy tylko na wybicie górą zarówno z klina jak i oporu 5,35 zł.

pgnig 2

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here