Naga MarketsPGNiG – spółka przed kilkoma dniami naruszyła poziom historycznego maksimum. Popyt nie poszedł jednak za ciosem i co dość zrozumiałe, pojawiła się korekta. Na razie spadki przebiegają w bardzo stonowanym stylu, typowo korekcyjnym. Wydaje się, że końcówka roku może nie sprzyjać atakowi na maksima i korekta może być kontynuowana. Ciekawie wygląda rejon 6,40 zł czyli dolna krawędź kanału wzrostowego. Warto mieć na uwadze bardzo dobre wyniki finansowe firmy.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

W trzecim kwartale przychody sięgnęły 1,8 mld zł i były wyższe o 46% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kluczową sprawą może być także dodanie spółki do indeksu Stoxx Europe 600 od 24 grudnia. Może to zwiększyć obroty na spółce, a także pomóc w wybiciu na nowe maksima. Wczoraj spółka informowała o tym, że otrzymała zgodę od Ministerstwa Ropy i Energii w Norwegii na objęcie ponad 42% udziałów w złożu Tommeliten Alpha. Dzięki temu PGNiG zwiększy wydobycie gazu w Norwegii o 0,5 mld m3 rocznie.

pgnig
źródło xStation 5

Zobacz także: Przegląd komunikatów GPW – ING, Cyfrowy Polsat, ZPUEtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here