Naga MarketsPGNiG – notowania spółki w miniony piątek znalazły się na najwyższym poziomie w całej historii firmy. Spoglądając na wykres w ujęciu tygodniowym, kurs mimo odnotowania nowego maksimum nadal oscyluje w rejonie oporu, przy którym zatrzymywała się wzrosty w 2015 i 2017 roku. Wydaje się, że silna dynamika podejścia pod opór oraz widoczna szersza struktura wzrostowa tzn. coraz wyżej położone kolejne dołki, sugerują że tym razem wybicie może dojść do skutku. Sprzyjać temu może także okres czyli koniec i początek nowego roku, który często jest dość łaskawy dla inwestorów giełdowych. Spółka w tym roku otrzymała już dwie rekomendacje sięgające, a nawet przekraczające 8 zł.

Ostatnia, najnowsza z końca września zakłada właśnie zwyżkę do 8 zł. W krótkim czasie wydaje się, że kurs może jednak przejść niewielką korektę. Generalnie jednak to fundamenty pchają kurs coraz wyżej, gdyż spółka poprawia wyniki finansowe. W trzecim kwartale spółka wypracowała przychody na poziomie 1,8 mld zł czyli wynik lepszy niż przed rokiem o 46%. Niedawno spółka informowała także o wygraniu przetargu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dzięki temu zyskując prawa do poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania węglowodorów. Kluczowe dla notowań jest także dodanie spółki, od 24 grudnia do indeksu Stoxx Europe 600, co powinno pozytywnie wpłynąć na obroty, a możliwe że również na same notowania.

pgnig
źródło xStation 5

Zobacz także: Gino Rossi [GRI], Groclin [GCN] – Gorące spółki dnia 11.12.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł83% szans na rajd Św. Mikołaja. Jak wykorzystasz to w tradingu?
Następny artykułPLN z najwyższym zamknięciem do GBP od sierpnia 2018
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here