Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

PGNiG – spółka zachowuje się całkiem nieźle w ostatnim czasie, zwłaszcza na tle WIG20. Pojawia się tu szansa na zakończenie korekty trwającej od początku marca. Od początku kwietnia notujemy niemal same wzrostowe sesje, a łączny wynik przekracza już 5%. Odbicie zaczęło się przy naturalnym wsparciu jakim jest poziom poprzedniego szczytu. Niedawno wybita została także linia korekty. Wydaje się więc, że przed spółką wzrosty na poziom dotychczasowego maksimum trendu, a po jego ewentualnym wybiciu kurs powinien kierować się w stronę historycznych maksimum w rejonie 6,75 zł.

Trakcja – oznaki potencjalnego końca korekty są widoczne także tutaj. W ostatnim czasie spółka zyskiwała, po wybiciu linii korekty. Wczoraj popyt próbował wybić poziom ostatniego wierzchołka i wyjść ponad 17 zł. Niestety, próba nie do końca się powiodła, brakowało także wyższych obrotów. Wydaje się jednak, że popyt może spróbować jeszcze raz podjąć walkę w najbliższych dniach. Jeżeli jednak podaż przejmie kontrolę, kolejnej szansy na zakończenie korekty będzie można oczekiwać przy linii trendu.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/JPY – próba pokonania oporu, opcja CALL
Następny artykułCHFJPY z potencjalem 200 pipsowych wzrostów
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here