Naga Markets


PGNiG – spółka rozpoczęła nowy rok od ustanowienia historycznych rekordów notowań. Wydawało się, że rajd może być kontynuowany, a jednak wczorajsza sesja przyniosła zimny prysznic na głowy akcjonariuszy. Spółka opublikowała wstępne dane za czwarty kwartał. Zysk netto wyniósł tylko 390 mln zł, podczas gdy przed rokiem było to 460 mln zł. Wynik jeszcze gorzej wygląda na tle prognoz analityków, gdyż oczekiwano aż 920 mln zł zysku. Pozytywnie wygląda natomiast wynik w ujęciu EBITDA za cały rok, jest to 5,01 mld zł, podczas gdy przed rokiem było to 3,87 mld zł. Spółka tłumaczyła wyniki m.in. wzrostem cen ropy czy też kosztami odwiertów negatywnych i odpisami. Jeżeli chodzi przychody w ostatni kwartale roku to były one zgodne z oczekiwaniami i wyniosły około 12,79 mld zł.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

W całym ubiegłym roku rosła sprzedaż oraz wydobycie gazu. Pełny raport z ostatecznymi wynikami spółka poda 14 marca. Wczorajsza sesja przyniosła także negatywną rekomendację, aczkolwiek została ona wydana 7 lutego. Zakłada cenę docelową przy 7 zł i rekomenduje sprzedaż akcji. Na wykresie mamy dużą lukę spadkową i zatrzymanie spadków na czytelnym wsparciu opartym o wcześniejsze szczyty. Najbliższe dni pokażą czy nagła przecena zostanie wykorzystana przez inwestorów. Nawet jeżeli tak się stanie, wydaje się, że pierwsze problemy mogą pojawić się przy próbie domknięcie luki. Patrząc szerzej, spółka ma za sobą silne wzrosty i rekordowe wyceny, a więc nawet głębsza korekta nie powinna dziwić, tym bardziej, że pojawił się do tego konkretny argument w postaci wyników.

pgnig
źródło xStation 5

Zobacz także: Apator [APT], Dom Development [DOM] – Gorące spółki dnia 12.02.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStalexport [STX], R22 S.A. [R22] – Gorące spółki dnia 15.02.2019
Następny artykułCoinbase umożliwi wypłatę Bitcoin Casha SV
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here