Naga MarketsPGNiG – spółka odnotowała wczoraj kolejną spadkową sesję z rzędu, a jej kurs osiągnął nowe minima, przełamując poziom dołka z grudnia. Równie słabo zachowują się notowania gazu, które potężnie trącą od koca 2018 roku. Wczoraj pojawiła się też najnowsza rekomendacja autorstwa DM BOŚ. Spółkę wyceniono na 3,50 zł i zalecono sprzedaż akcji. “Dokonaliśmy głębokich cięć naszych prognoz wyników finansowych spółki, biorąc pod uwagę wyjątkowo wysokie temperatury tej zimy oraz eskalację pesymizmu dotyczącego perspektyw cen gazu” – uzasadniono w raporcie.

Jednym z szans na odbicie jest zdaniem autorów raportu, wygranie sporu z Gazpromem, co jest jak najbardziej realne. DM BOŚ szacuje, że w tym roku spółka wypracuje 5,7 mld zł skorygowanej EBITDA przy przychodach na poziomie 37,2 mld zł. Spoglądając na wykres miesięczny, widać że nie ma już śladu po wieloletniej strukturze wzrostowej, a kurs jest najniższej od wielu lat. Wydaje się, że wycena z rekomendacji ma spore szanse zostać osiągnięta.

pgnig

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here