Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
PGNiG – spółka notuje udany tydzień, a zwłaszcza dwie ostatnie sesje, który odbyły się przy wyższych obrotach. Korekta trwająca od 4 maja wydaje się słabnąć, każdy kolejny jej dołek pojawia się na nieco wyższym poziomie. Obecnie obserwujemy próbę wybicia i zakończenia korekty. Patrząc na dynamikę podejścia, a także sprzyjające otoczenie rynku, wydaje się, że atak powinien zakończyć sukcesem. Cena po wybiciu powinna kierować się przynajmniej do okolic historycznych maksimów w rejonie 7 zł. Na początku lipca spółka otrzymała świetną rekomendację z ceną docelową przy 7,50 zł.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcyjny poranek: USD/JPY- put, AUD/NZD – call
Następny artykułAUDJPY w okolicy istotnego oporu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

 1. Słyszałem o CANSLIM, fajna rzecz, zawęża obszar poszukiwań, bardzo logiczna. Z podobnych rzeczy ciekawa jest też metoda Joela Greenblatta opisana w tzw. małej książeczce. Dzięki za komentarz 🙂

 2. Jest wiele metod przewidywania wzrostu lub spadku.
  Reminescncje stock Brokera czyli historia najwjekszego spekulanta w historii WS
  Reminiscences of a Stock Operator Paperback – January 17, 2006
  by Edwin Lefèvre (Author),
  jednak jest jedna wspaniala metoda Can Slim opracowan przez Wiliama O Neila właściciela IBD.
  Jesli chesz poznac skontaktuj sie chetnie pomoge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here