Naga MarketsPGE – wśród największych spółek, poniedziałkowa sesja zapowiadała się ciekawie na walorach PGE, w związku z publikacją raportu z szacunkowymi wynikami za pierwsze półrocze. Z dokumentu wynika, że spółka szacuje wynik EBITDA za ten okres na poziomie 4,39 mld zł. Jest to wynik sporo lepszy, gdyż przed rokiem wyniósł 3,70 mld zł. Zysk netto w ujęciu skonsolidowanym ma wynieść około 1,70 mld zł, podczas gdy przed rokiem wyniósł 1,28 mld zł. Bardzo udanie wypadał także sam drugi kwartał.

Główny czynnik pozytywnie wpływający na wynik to zysk ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2, który sięgnął niemal 1,4 mld zł. Mimo wszystko warto docenić wyniki, jakie spółka osiąga w dość trudnym okresie czasu. Pełny raport za pierwszą połowę roku poznamy 24 września. Wczoraj akcje spółki drożały o blisko 4% przy niezłych obrotach. Nadal więc trwa korekta jaka pojawiła się na bardzo wyprzedanym rynku. Nadal też certyfikaty Co2 dalekie są od swoich maksimów i dopóki taki stan się utrzymuje, spółki sektora energetycznego mogą nadal zyskiwać. Na wykresie cena zbliża się jednak do poziomu poprzedniego dołka, gdzie dowiemy się na ile silna jest strona kupujących.

pge


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: Ten Square Games [TEN], Famur [FMF] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here