Naga MarketsPGE – spółka odnotowała podczas wczorajszej sesji solidną przecenę, będącą kontynuacją tego co dzieje się od kilku dni. Wydaje się, że trudno będzie zatrzymać ten ruch, z uwagi na słaby sentyment do spółek energetycznych. Po sporej zwyżce, inwestorzy zaczynają uciekać z pozycji, co nie dziwi w kontekście trendu spadowego i dużej ostatniej zwyżki. Na wykresie mamy odbicie od linii trendu i bliskich okolic wcześniejszych dołków. Ponadto zdaje się, że wyhamowały spadki na notowaniach certyfikatów CO2, które wykazują pewną korelację z naszym sektorem energetycznym. Potencjalny scenariusz to więc powrót na ostatnie minima. Wczoraj spółka pokazała wyniki za pierwsze półrocze.

Nie było większego zaskoczenia i wyniki wpisały się w prognozy analityków. Zysk netto wyniósł 1,70 mld zł wobec 1,28 mld zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 18,23 mld zł wobec 12,87 mld zł rok wcześniej. Poprawa wyników jest więc wyraźna, aczkolwiek było to oczekiwane, stąd brak zwyżki podczas wczorajszej sesji. Możliwe, że cały ostatni ruch wzrostowy wyceniał właśnie takie wyniki. Zysk netto wzrósł o 33% w pierwszym półroczu, a w II kwartale o 223%. Co ciekawe, produkcja energii ze źródeł odnawialnych wzrosła o niemal 30%, a produkcja energii z węgla spadła o 15%, aczkolwiek na to wpływ miały min. remonty i postoje w elektrowniach. Cały czas wyniki obniżają także intensywne inwestycje, które od stycznia wynoszą już 2,5 mld zł.

pge

 

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here