Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PGE – z braku potencjalnych okazji do omówienia, zajrzałem na wykres tygodniowy. Widać na nim, że kurs powoli dociera do kluczowej strefy wsparcia 17,50 – 18 zł. Która dość często była w przeszłości respektowana. Co ciekawe mniej więcej w tym rejonie wypadałby zasięg dwóch poprzednich, podobnych do siebie korekt. Dodatkowym czynnikiem byłaby także dolna krawędź kanału spadkowego, w którym cena porusza się już od roku. Warto więc w najbliższych tygodniach obserwować zarówno wykres dzienny, jak i tygodniowy, gdyż jak widać na wykresie, żaden ruch spadkowy niezależnie od swojej dynamiki, nie trwał w nieskończoność.

pge

Wawel – pojawiła się świeca pin bar na lokalnym wsparciu. Nie pokazuje ona dominacji popytu, a jedynie odreagowanie spadków. Nie jest podparta znaczącym wzrostem obrotów. Należy też pamiętać, że znajdujemy się blisko historycznych maksimów, stąd wydaje się to być, przynajmniej w tym nieciekawym dla szerokiego rynku momencie, dość ryzykowna transakcja.

wawel

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here